Postet nga: blerim reka

Blerim Reka: Lamtumirë “Mini-Shengen”

Ish-ministri i Integrimit Evropian i Kosovës, Blerim Reka është deklaruar në lidhje me nismën që u prezantua sot në Shkup nga ana e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut ...

Reka: BE ka filluar me publikimin e 'Non Paper' që në vitet e 90-ta

Ish-ministri i Qeverisë së Kosovës, Blerim Reka përmes një postimi në Facebook ka komentuar “Non Paper” që u publikua gjatë ditës së djeshme në lidhje me propozimet ...

Ish-ministri Reka: Dekada e dialogut asimetrik të Brukselit

Ish-ministri i Integrimeve Evropiane të Kosovës, Blerim Reka, në 10 vjetorin e nisjes së dialogut Kosovë-Serbi, ka kritikuar Bashkimin Evropian për mungesë neutraliteti në këtë proces.

Të drejtat e flijuara të njeriut

1.

Blerim Reka: BE duhet ta respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Asociacionin

Ish ministri i Integrimit Evropian në Qeverinë Kurti, Blerim Reka në një shkrim të gjatë në publikuar në profilin e tij në Facebook ka folur për Gjykatat Kushtetuese të ...

Blerim Reka: Dialogu i ri të mos përsërisë gabimet e dialogut të Brukselit

Në video-takimin që u organizua nga Instituti i të drejtave të njeriut të Universitetit të Kolumbisë dhe Qendrës për Siguri të Euvropës Juglindore, ministri i Kosovës ...

Blerim Reka: Gjykatat nuk i kanë mbyllur rastet e shenjëzuara të korrupsionit për liberalizim të vizave

Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, në mbledhjen e Qeverisë për 100 ditëshin në qeverisje, tha se kanë konstatuar ngecje në përmbushjen e reformës evropiane ...

Takohen ministrat Reka e Vitia, diskutojnë për masat ndaj COVID-19

Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, ka pritur në  takim Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, me të cilin kanë diskutuar për punët dhe ndë...