Postet nga: blerim reka

Blerim Reka: Nuk ka liberalizim pa trajtimin e rasteve të korrupsionit tek figurat zyrtare

 

Të punësuarit në kabinetin e ministrit Blerim Reka

Vetëm pak ditë pasi u votua qeveria e re, KALLXO.com u kërkoi të dhëna mbi punësimet që bëhen në zyrën e ekzekutivit kosovar ...

Zotimi i ministrit Blerim Reka: Do ta mbajë vetëm pozitën e ministrit

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka nuk do ta mbajë asnjë pozitë tjetër udhëheqëse, përveç atë të ministrit.

Cullen: Reformat rruga e duhur drejt integrimit evropian

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, priti Shefin e Njësisë për Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut në Komisionin Evropian, David Cullen, me të cilin diskutoi procesin e ...

Taulant Kryeziu emërohet zëvendësministër i Integrimeve Europiane

Anëtari i i Lëvizjes Vetëvendosje, Taulant Kryeziu, është emëruar sot zëvendësministër në Ministrinë e Integrimeve Europiane.

Blerim Reka flet me ambasadoren kroate për liberalizimin e vizave

Ministri i Integrimit Evropian, Blerim Reka priti në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barišić.

Blerim Reka zotohet për transparencë dhe llogaridhënie

Ish-ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha ia ka dorëzuar zyrtarisht detyrën ministrit të ri të këtij dikasteri, Blerim Reka, i cili vjen nga radhët e Lë...