Postet nga: blerim reka

Blerim Reka: Dialogu i ri të mos përsërisë gabimet e dialogut të Brukselit

Në video-takimin që u organizua nga Instituti i të drejtave të njeriut të Universitetit të Kolumbisë dhe Qendrës për Siguri të Euvropës Juglindore, ministri i Kosovës ...

Blerim Reka: Gjykatat nuk i kanë mbyllur rastet e shenjëzuara të korrupsionit për liberalizim të vizave

Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, në mbledhjen e Qeverisë për 100 ditëshin në qeverisje, tha se kanë konstatuar ngecje në përmbushjen e reformës evropiane ...

Takohen ministrat Reka e Vitia, diskutojnë për masat ndaj COVID-19

Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, ka pritur në  takim Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, me të cilin kanë diskutuar për punët dhe ndë...

Blerim Reka: Parlamenti Evropian kërkon heqjen e vizave për Kosovën

Ministri në detyrë i Integrimeve Europiane, Blerim Reka ka thënë se euro-parlamentari dhe raportuesi për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, e ka shtyrë përpara heqjen e vizave ...

Blerim Reka: Krenari të jesh pjesë e kësaj Qeverie

Ministri në detyrë i Integrimeve Europiane, Blerim Reka, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Ndryshimi i kontekstit të deklaratës së Blerim Rekës

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, të enjten e 5 marsit ishte i ftuar në Emisionin ‘Jeta në Kosovë’.

Ministri Reka përgjigjet pas kërkesave për dorëheqjen e tij

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, ka reaguar pas kritikave që ka ngjallur te partitë opozitare një deklaratë e dhënë në emisionin “Jeta në Kosovë“.

PDK kërkon shkarkimin e ministrit Blerim Reka pas deklaratës në “Jeta në Kosovë”

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas disa deklaratave të ministrit të Integrimit Evropian, Blerim Reka, i cili ishte mbrëmë në një intervistë në emisionin “Jeta në Kosovë”.