Postet nga: blerim reka

Blerim Reka: Parlamenti Evropian kërkon heqjen e vizave për Kosovën

Ministri në detyrë i Integrimeve Europiane, Blerim Reka ka thënë se euro-parlamentari dhe raportuesi për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, e ka shtyrë përpara heqjen e vizave ...

Blerim Reka: Krenari të jesh pjesë e kësaj Qeverie

Ministri në detyrë i Integrimeve Europiane, Blerim Reka, përmes një shkrimi në ‘Facebook’, ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Ndryshimi i kontekstit të deklaratës së Blerim Rekës

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, të enjten e 5 marsit ishte i ftuar në Emisionin ‘Jeta në Kosovë’.

Ministri Reka përgjigjet pas kërkesave për dorëheqjen e tij

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, ka reaguar pas kritikave që ka ngjallur te partitë opozitare një deklaratë e dhënë në emisionin “Jeta në Kosovë“.

PDK kërkon shkarkimin e ministrit Blerim Reka pas deklaratës në “Jeta në Kosovë”

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas disa deklaratave të ministrit të Integrimit Evropian, Blerim Reka, i cili ishte mbrëmë në një intervistë në emisionin “Jeta në Kosovë”.

Ministri Reka flet për strategjinë për njohjen e Kosovës nga pesë vendet e BE-së

Ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka, i ftuar në Emisionin Jeta në Kosovë, ka folur edhe për strategjinë, që Kosova të fitojë njohjet nga pesë shtetet e Bashkimit Evropian, ...

Ministri Reka thotë se Kushtetuesja nuk i ka dhënë kompetenca Presidentit për dialog

I ftuar në Emisionin Jeta në Kosovë, Ministri i Integrimit Evropian, Blerim Reka, ka folur lidhur me atë se kush ka të drejtë ta udhëheqë dialogun më Serbinë, sipas ...

Blerim Reka: Jasharajt mbrojtën vlerat themelore europiane

Ministri i Integrimit Evropian, Blerim Reka, i ftuar në emisionin Jeta në Kosovë, ka folur për Epopenë e UÇK-së dhe familjen Jashari.