Postet nga: 100 ditëshi i qeverisë

GLPS e vlerëson me notën 5.5, 100 ditëshin e Qeverisë

Sipas Grupi për Studime Juridike dhe Politike, Qeveria Kurti 2 në treguesin e performancës së përgjithshme për këto 100 ditë ka shënuar një shkallë prej 5.5 nga 10 ...

Abdixhiku për 100-ditëshin e Qeverisë: Pronto 2 në reprizë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, e ka kritikuar 100-ditëshin e Qeverisë së Kosovës, duke e quajtur “Pronto 2 në reprizë”.

VV i kërkon Hotit raportim në Kuvend për 100 ditëshin e qeverisë së tij

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) përmes nënkryetares së Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka kërkuar nga kryesia e Kuvendit që të caktojë seancën në të cilën ...

Blerim Reka: Gjykatat nuk i kanë mbyllur rastet e shenjëzuara të korrupsionit për liberalizim të vizave

Ministri në detyrë i Integrimit Evropian, Blerim Reka, në mbledhjen e Qeverisë për 100 ditëshin në qeverisje, tha se kanë konstatuar ngecje në përmbushjen e reformës evropiane ...

Besian Mustafa i thotë Kurtit: Jam krenar që jam LDK

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa në mbledhjen e Qeverisë ku janë duke u prezantuar raportet 100 ditore të Qeverisë Kurti, ia dhënë një mesazh shefit të tij ...

Besnik Bislimi: 100 milionë euro në bizneset private për 100 ditë

Ministri i Financave dhe Transfereve në detyrë, Besnik Bislimi ka raportuar për 100 ditët e punës së tij në ministri.

Anton Quni flet për 100 ditëshin e Ministrisë së Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes në detyrë, Anton Quni, ka folur për 100 ditëshin e ministrisë së që ai e drejton.

Rozeta Hajdari flet për 100 ditëshin, përmend shkarkimin e bordeve

Ministrja në detyrë e MEPTINIS, Rozeta Hajdari ka prezantuar raportin e 100 ditëve të punës për ministrinë që ajo e drejton.