Postet nga: Bixhoz i paligjshem

Qiradhënësi i lokaleve ku luhej bixhozi i paligjshëm: 'Nuk i kam rujtë çka kanë bo'

Në gjykimin ku akuzohen Skënder Fetaj, Arian Kastrati, Driton Haxhija, Ramadan Latifi, Burim Ismaili, Fisnik Ibishi dhe Ramadan Ibishi, për organizim të lojërave të fatit po vazhdojnë ...

Gjykimi i ish-inspektorëve të ATK-së dhe menaxherëve të lokaleve të lojërave të fatit, gjyqtari bëhen nervoz nga vonesa e të akuzuarit

Vonesa e njërit prej të akuzuarve për të ardhur në orën e paraparë për fillimin e seancës e ka nervozuar gjyqtarin kryesor, Valon Kurtaj, sa ...

Organizimi i paligjshëm i bixhozit në Prishtinë, rasti zvarritet në gjykatë që nga 2018-ta

Pronari dhe menaxheri i një pikë ku zhvilloje aktivitet ilegal i bixhozit janë duke u përballur në Gjykatën Themelore të Prishtinës për posedim të aparateve të ...

Shoqërohet në polici një i dyshuar për bixhoz ilegal

Mbrëmë rreth orës 18:30 Policia ka bërë kontrollimin e lokalit dhe shtëpisë së një burri në fshatin Greikoc të Suharekës nën dyshimin se në lokal ...

Prizren, arrest shtëpiak për 4 të dyshuarit për bixhoz

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e arrestit shtëpiak kundër katër të dyshuarve, të cilët u arrestuan të martën në një lokal në fshatin ...

Bixhoz i paligjshëm në Prizren, Prokuroria kërkon arrest shtëpiak për të dyshuarit

Prokuroria e Prizrenit të mërkurën ka kërkuar arrest shtëpiak për katër të pandehurit, të cilët po dyshohen për organizim të bixhozit të ...

Arrestohen 7 persona të dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia e Kosovës ka arrestuar shtatë persona të dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm.

Kaçanik, kapen në flagrancë pesë persona duke luajtur bixhoz

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në mesnatë kanë hasur në pesë persona duke luajtur bixhoz në fshatin Dubravë të Kaçanikut.