Postet nga: besa ismaili

Gashi: Mos e politizoni çështjen e të pagjeturve, fajtore është vetëm Serbia

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi gjatë seancës plenare u shpreh se nuk duhet të ketë përqarje në çështjen e trajtimit të ...

VIDEO - Deputetja Besa Ismaili përgënjeshtron Driton Selmanajn, kërkon shkarkimin e tij

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Besa Ismajli Ahmeti ka kërkuar nga kryeministri Avdullah Hoti shkarkimin e zëvëndëskryeministrit, Driton Selmanaj, pasi ky i fundit kishte ...

Deputetja e PDK-së: LDK dhe LVV e kanë bllokuar Kosovën

Deputetja e PDK-së Besa Ismaili i akuzoi  LDK-në dhe LVV-në për bllokim të vendit. Sipas saj, bllokimi po bëhet për shkak të  lojës politike të kë...

Osmani i reagon deputetes së PDK-së pasi i kërkoi të mos qeshë në Kuvend

Deputetja nga radhët e PDK-së, Besa Ismaili dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, janë përfshirë në polemika gjatë seancës së sotme të Kuvendit.

Deputetja e PDK-së kërkon lirimin e aktivistit të Vetëvendosjes që e quajti "hajn" presidentin Thaçi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Besa Ismaili, ka kërkuar lirimin e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, i cili sot u arrestua pasi ...

Deputetët vizitojnë karantinën, kërkojnë të dijnë ankesat e qytetarëve

Komisioni Parlamentar i të Drejtave të Njeriut, i kryesuar nga nënkryetarja e komisionit, Besa Ismaili, kanë vizituar karantinën në Qendrën e Studentëve në Prishtinë për ...

PDK kërkon hetime të Prokurorisë ndaj ministrit Arben Vitia

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Besa Ismaili, ka thënë se PDK-ja mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese në të cilën ...

PDK i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për vendimet e MSh-së për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës, së bashku me deputetë të tjerë të partive të tjera kanë mbledhur nënshkrimet dhe kanë nisur një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese kundë...