Postet nga: bërlloku

Komuna e Prishtinës gjobit qytetarin që hodhi mbeturina në trotuar (FOTO)

Komuna e Prishtinës ka gjobitur me 100 euro një qytetar që ka hedhur mbeturina në një prej trotuarëve në kryeqytet.

Qytetarët që jetojnë afër kompanisë së pastrimit në Ferizaj ankohen për kundërmim

Banorët që jetojnë afër ndërtesave të Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “Pastërtia” në Ferizaj po thonë se jeta e tyre është vështirësuar për shkak ...

Parku te pishat në Sllatinë të Fushë Kosovës i mbushur me bërllok

Parku në Sllatinë të Fushë Kosovës, që njihet si “Parku i Pishave” është në gjende të rëndë nga papastërtia.

Lipjan, grumbull mbeturinash në afërsi të objektit të Komunës (FOTO)

Bërlloku ka “kapluar” sot një pjesë të hapësires afër objektit të Komunës së Lipjanit.

Andrra për qytete të gjelbra në Ballkan - VIDEO

Në “Kallxo Përnime” po transmetohet emisioni “Andrra për qytete të gjelbra në Ballkan" me panelistët: Përparim Rama - kryetar i Prishtinës; Erion Veliaj - kryetar ...

FOTO - Bërlloku del jashtë kontejnerëve në rrugën B

Në rrugën B në Prishtinë, bërllokun nuk po e zënë kontejnerët që janë vendosur skaj rrugës.

Pastrohet 'Tulltorja' e Prishtinës, Rama u bën thirrje qytetarëve që ta mbajnë të pastër ambientin

Në prag të Ditës së Tokës është bërë pastrimi dhe largimi i deponisë ilegale të mbeturinave tek 'Tulltorja" në lagjen "Kodra e Trimave" të Prishtinës.

FOTO - Kontejnerët s'e zënë bërllokun e shpërndarë në lagjen 'Aktash' në Prishtinë

Pesë kontejnerët të cilët janë të vendosur në lagjen "Aktash: në kryeqytet janë stërmbushur nga mbeturinat.