Postet nga: berlin

Të shtëna me armë në Berlin, katër të plagosur

Në rrethin Kreuzberg të Gjermanisë disa njerëz u plagosën nga të shtënat me armë, njoftoi policia herët në mëngjes.

Berlini i uritur mëson të pëlqejë shijet ballkanase

“Është pothuajse gjithmonë e mundur të gjesh çdo lloj ushqimi turk që të mungon”, thotë Gökhan Olkun, i cili tashmë jeton në Berlin.

Lajçak në Gjermani, flet për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

I emëruari i Posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka bërë të ditur se për këtë proces, ka biseduar ...

Qindra protestues në Londër e Berlin protestojnë për vdekjen e afrikano-amerikanit në ShBA

Me qindra njerëz protestuan dje në Londër dhe Berlin në shenjë solidariteti me protestat në Shtetet e Bashkuara, me rastin e vdekjes së George Floyd, afrikano-amerikanit në Minneapolis, ...

DOKUMENT: Kjo është marrëveshja për autostrada mes Kosovës dhe Serbisë

KALLXO.com, përmes kërkesës për qasje në dokumente publike, ka siguruar dy marrëveshjet e arritur në Berlin mes Kosovës dhe Serbisë për autostradat ...

Vuçiq: Jemi në situatë të vështirë, asgjë e mirë për serbët

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, pritet që gjatë ditëve në vijim të udhëtojë në Berlin, ku do të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel, për ...

Thaçi nga Berlini me porosi për Albin Kurtin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga Berlini ka pasur një porosi për  partinë e cila ka dalë fituese nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit, Lëvizjen ...

Albin Kurti takohet me deputetë të Bundestagut

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot është takuar me deputetë të Parlamentit gjerman nga radhët e SPD-së dhe të të Gjelbërve.