Postet nga: berlin

Berlin, një i vdekur dhe disa të plagosur pasi makina shkel kalimtarët

Një person është vrarë dhe të paktën dhjetëra janë plagosur pasi një makinë shkeli një turmë njerëzish në një rrugë në Berlin.

Kurti publikon video nga Berlini, shoqërohet me eskortë rrugëve të Berlinit

Qeveria e Kosovës ka shpërndarë një video të eskortës së kryeministrit Albin Kurti në rrugët e kryeqytetit të Gjermanisë, Berlinit.

Sot në Berlin, do të mbahet takimi i tretë Kurti-Vuçiq

Sot, më 4 maj kancelari gjerman Olaf Scholz është nikoqir i dy liderëve nga Ballkani Perëndimor, kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Ambasadori gjerman jep detaje për takimet e nesërme të Kurtit e Vuçiqit në Berlin

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rhode, ka njoftuar se nesër kancelari gjerman, Olaf Schoz, do të presë në takime të ndara kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe ...

Vuçiq: Jam nervoz, bisedimet në Berlin nuk do të jenë të lehta

Vuçiq: Jam nervoz, bisedimet në Berlin nuk do të jenë të lehta

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është nervoz para takimit të nesërm me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe se nuk pret bisedime të lehta.

A po përbuzen rusët në Evropë pas luftës që nisi Putini në Ukrainë - VIDEO

Lufta në Ukrainë nuk ua ka bërë të lehtë jetën rusëve në Evropë.

Solokëngëtarja kosovare Elona Sadiku performoi në Filharmoninë e Berlinit

Në zemrën muzikore të Berlinit, në Filharmoninë e kryeqytetit gjerman, solokëngëtarja e re nga Gjilani, Elona Sadiku është paraqitur me veprën  “Mother Theresa” (Nënë Tereza).

Mijëra vetë protestojnë në Berlin kundër luftës në Ukrainë

Rreth 30,000 vetë iu bashkuan një demonstrate kundër luftës në Ukrainë e cila u mbajt në qendër të Berlinit të dielën.