Postet nga: berlin

Zelensky kërkon miliarda euro për mbrojtjen dhe rindërtimin e Ukrainës

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, thotë se pret që t’i sigurojë miliarda euro nga vendet aleate për mbrojtjen e Ukrainës dhe për rindërtimin e ...

Zgjedhjet evropiane, Kurti në Berlin në mbështetje të kandidatëve socialdemokratë gjermanë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se ka marr pjesë në konferencën e nivelit të lartë të Partisë së Socialistëve Evropianë në Berlin.

Kurti takoi diplomaten gjermane, i kërkoi mbështetje për anëtarësim të plotë të Kosovës në KiE

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka bërë të ditur se qëndrimin e tij në Berlin, kryeministri Albin Kurti e përmbylli me një takim bilateral me ministren ...

Berlin: Sërish sulme ndaj policëve gjatë ndërrimit të viteve

Masat e policisë parandaluan incidente të ashpra natën e ndërrimit të viteve në Berlin, ku u arrestuan përkohësisht rreth 390 vetë - shumë syresh për shkelje ...

Kurti tregon se çka bisedoi me kancelarin e deputetët gjermanë në Berlin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kthyer në Kosovë pas vizitës në Berlin dhe ka treguar se çka bisedoi me kancelarin e deputetët gjermanë.

Kryeministri Kurti takim me mërgatën në Berlin, diskuton për qeverisjen e tij

Pas takimeve me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, me Sekretaren e Përgjithshme të Internacionales Socialiste, Benedicta Lasi si dhe me kryetarin e SPD-së, Lars Klingbeil, kryeministri Albin Kurti është takuar ...

Kurti me ministrin Çeku shkojnë në Berlin, do të marrin pjesë në Kongresin e partisë gjermane SPD

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ai ka udhëtuar sot për në Berlin.

Scholz e dënon sulmin ndaj sinagogës në Berlin dhe zotohet për mbrojtjen e hebrenjve

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, është shprehur i zemëruar të mërkurën me një sulm kundër një sinagoge në Berlin, në të cilën u hodhën ...