Postet nga: Behxhet pacolli

Ilir Meta takohet me Thaçin dhe Pacollin

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot Presidentin Thaçi dhe Behxhet Pacollin. Ai përmes një postimi në rrjetin Facebook shprehu kënaqesinë për ...

Pacolli: Do të dorëzohen në Prokurori 10 mijë faqe dokumente të krimeve të Serbisë në Kosovë

Ministri i Jashtëm në largim, Behxhet Pacolli ka paralajmëruar se do të depozitojë në Prokurori 10 mijë faqe dokumente, ku tregohet për krimet e Serbisë në Kosovë, gjatë ...

Reagon Pacolli për vdekjen e 28 vjeçarit në aksident

Një 28 vjeçar ka vdekur mëngjesin e sotëm në rrugën Rahovec - Malishevë, saktësisht në fshatin Dragobil.

SEECP këtë vit do të udhëhiqet nga Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, në një konferencë për media ka treguar se Kosova ka marrë kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore ...

Pacolli: Presioni nga Serbia në lojën me Malin e Zi, i papranueshëm

Ministri  Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli  ka reaguar në lidhje me ndeshjen e futbollit midis Kosovës dhe Malit të Zi.

Kosova e njeh Juan Guaidon si President të Venezuelës

Republika e Kosovës e njeh zyrtarisht si President të Venezuelës Juan Guiado. Kjo është konfirmuar nga Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli .

Pacolli në ‘Facebook’ kërkon ndërhyrjen e BE-së pas ndalimit të dy ushtarëve të FSK-së nga Serbia

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ndalimit të dy pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë nga komuniteti serb, duke ...

Behgjet Pacolli ngushëllon për vrasjen e policit në Istog

Ministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka reaguar për vdekjes së policit në Istog.