Postet nga: Behgjet Pacalli

Ambasadori gjerman i reagon Behgjet Pacollit

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Twitter’  ka reaguar ndaj deklaratës të deputetit Pacolli, i cili tha se misionet diplomatike janë pë...

Ministri kosovar e mbështet Qeverinë e Malit të Zi për ligjin për komunitetet fetare

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas zhvillimeve në Parlamentin e Malit të Zi.

Behgjet Pacolli nuk mërzitet për largimin e Agim Bahtirit

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka folur rreth aderimit të Agbim Bahtirit në Lëvizjen Vetëvendosje.

Takimi në Berlin: Thaçi, Haradinaj e Pacolli udhëtojnë me aeroplanin e këtij të fundit

Dy krerët shtetërorë, presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, më 29 prill do të jenë të pranishëm në takimin për Ballkanin Perëndimor në kryeqytetin ...

Pacolli e nis raportimin e tij duke arsyetuar 'mungesat' në Komisionin për Punë të Jashtme

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka raportuar para Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës.

Ministri i Jashtëm i Hungarisë viziton Kosovën

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, do të jetë nikoqir i vizitës një ditore të ...

Behgjet Pacolli takon Ivica Daçiqin

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka takuar homologët e tij të vendeve të rajonit.

Pacolli me këshilltar shpenzon qindra euro vetëm në makiato

Në muajin prill të 2011-tës, Behgjet Pacolli dhe kabineti i tij kishte shpenzuar rreth 700 euro në restorantin e Kryeministrisë vetëm në makiato, ujë e lëngje.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!