Postet nga: arbreshe kryeziu hyseni

Kryeziu-Hyseni: Jemi pranë vendimit për largimin e masave të BE-së ndaj Kosovës

Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Arbëreshë Kryeziu - Hyseni tha se Kosova është pranë vendimit për largimin e masave nga Bashkimi Europian.

Besnik Bislimi raportoi para deputetëve larg mediave, deputetja e LVV thotë se ndau dokumente konfidenciale

Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Arbëresha Kryeziu Hyseni ka thënë se arsyeja pse u mbajt i mbyllur raportimi i zëvendëskryeministri Besnik ...

Deputetet e LVV-s, LVV,

Këta janë pesë deputetët e Vetëvendosjes që shpenzuan më së shumti për udhëtime jashtë vendit

KALLXO.com ka siguruar të dhënat për shpenzimet e Kuvendit të Kosovës për gjashtë mujorin e parë të vitit 2023.

Anëtarja e bordit të RTK-së thotë se ka tendencë për frikësim nga drejtori gjeneral, Shkumbin Ahmetxhekaj

Anëtarja e Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës, Shukrije Rama ka thënë se po ndihet nën presion nga drejtori i përgjithshëm të RTK-së, Shkumbin Ahemtxhekaj.

Zemaj: BE duhet të pozicionohet qartë për procesin e Vettingut në Kosovë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian të ketë një pozicion të qartë në lidhje me ...

Deputetja Kryeziu Hyseni sërish e thotë se nuk mund të barazohen viktimat shqiptare me ato serbe

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbreshë Kryeziu- Hyseni ka thënë për KALLXO.com se qëndron mbrapa deklaratave se çështja e të pagjeturve shqiptarë nuk mund të ...

Koalicioni Joformal për Ballafaqimin me të Kaluarën reagon ndaj deklarateve të deputetes së LVV-së

Koalicioni Joformal për Ballafaqimin me të Kaluarën e ka quajtur denigrues dhe ka kërkuar nga institucionet e vendit të dënojnë deklaratat e deputetës së Lë...