Postet nga: Bastisje

OVL-së së UÇK-së nuk i dorëzohen pajisjet e marra nga zyrat e tyre para gjashtë muajve përkundër se ishin informuar t’i marrin sot

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së përmes një konference për media, ka bërë të ditur se nuk u janë dorëzuar pajisjet që ...

Hoti për arresimet pas bastisjeve të sotme: Këta njerëz nuk kanë vend në institucione

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se pret hetim të plotë për gjithë të përfshirët në rastin e bastisjes ...

Aksioni i arrestimeve nëpër institucione, Prokuroria jep detaje

12 persona janë arrestuar në  aksionin e gjerë të Policisë së Kosovës nën udhëheqjen e Prokurorisë në Prishtinë.

Katër të arrestuar në Ministrinë e Bujqësisë - VIDEO

Aksioni i Policisë brenda Ministrisë së Bujqësisë ka përfunduar. Katër persona janë nxjerrë të prangosur nga Policia.

Bastisja në Ministrinë e Bujqësisë, në vendin e ngjarjes edhe Kryeprokurori i Prishtinës - LIVE

Kryeprokurori i Prishtinës, Kujtim Munishi është parë duke dalë nga objekti i Ministrisë së Bujqësisë, aty ku që nga mëngjesi i sotëm është kryer një aksion ...

Pas raportimit të KALLXO.com, Policia bastisë një lokal që dyshohet për baste ilegale

Policia e Kosovës ka ndërhyrë në një lokal ku pretendohet se zhvillohen baste ilegale në Mitrovicë.

Policia jep detaje për aksionin në Mitrovicën Veriore - FOTO

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me aksionin e djeshëm të hetueseve të antidrogës për bastisje dhe kontroll në dy lokacione në Mitrovicën ...

Ferizaj, arrestohet pas publikimit të videos duke gjuajtur me armë

Policia në Ferizaj ka bastisur shtëpinë e të dyshuarit E.G., 19-vjeçar dhe ka konfiskuar një armë AK-47, një karikator të zbrazët dhe një bajonetë.