Postet nga: Basri Lenjani

Tërhiqen nga gara dy kandidatë për drejtor të SHSKUK-së, në ditën e testit

Në ditën e testit, dy kandidatë nga pesë gjithsej sa kishin hyrë në listë të ngushtë për drejtor të Shërbimit Spitalor Klinik, Universitar të Kosovës, janë ...

U dënua me burgim me kusht dhe gjobë, reagon ish-drejtori i Klinikës Emergjente

Ish-drejtori i klinikës Emergjente në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës është dënuar me 500 euro gjobë dhe 6 muaj dënim me kusht për mosdeklarim të ...

Nuk e kalon testin për drejtor të Emergjencës, Basri Lenjani e cilëson rezultatin politik

Nga e hëna e ardhshme, Basri Lenjani nuk do të jetë në krye të Klinikës Emergjente të Kosovës, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Përsëri fillon riorganizimi i Klinikave në QKUK

Në takim e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës epidemiologjike lidhur me Covid-19 është bërë e ditur që përsëri ka filluar riorganizimi i ...

Lenjani: Klinika Emergjente është e mbingarkuar

Basri Lenjani, drejtor i Klinikës Emergjente ka thënë se kanë ngarkesë të madhe për shkak se aty nuk ka vetëm persona me COVID-19, por edhe raste ...

Ministri Zemaj viziton të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar në QKUK pacientët e lënduar nga shpërthimi në Ferizaj.

Drejtori i Emergjencës kërkon vëmendje edhe për sëmundjet akute, thotë se po shkaktojnë më shumë vdekje se COVID-19

Drejtori i Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Basri Lenjani, në takimin e sotëm në ShSKUK, kërkoi nga krerët e shtetit por edhe ...

Alarmi i Drejtorit të Emergjencës në QKUK: Terapia për COVID-19 shumë e shtrenjtë

Drejtori i Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Basri Lenjani ka rezultuar pozitiv me COVID-19.