Postet nga: bashkim jashari

Dita e Jasharajve të Prekazit - njëri u bë komandant e tjetri dorëzoi detyrën

Data e fundit e këtij muaji - 30 nëntor, ishte ditë që do të mbahet mend gjatë për dy anëtarë të familjes Jashari.

Ceremonitë e ndryshme të emërimit të dy komandantëve të FSK-së

Dorëheqja e komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Rrahman Rama, bëri që të martën të emërohet komandanti i ri i FSK-së, ...

Ministri i Mbrojtjes ia uron detyrën Komandantit të ri të FSK-ës, Bashkim Jasharit

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se është bërë dorëzim-pranimi i detyrës së Komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga Rrahman Rama dhe Bashkim Jashari.

Jashari për emërimin e Bashkim Jasharit komandant: Sikur të ishte gjallë Adem Jashari të të shihte

Anëtari i Familjes Jashari, gjeneralmajor Bashkim Jashari është emëruar sot komandant i ri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK).

Bashkim Jashari emërohet komandant i ri i FSK-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandante supreme e Forcave të Sigurisë së Kosovës, ka emëruar gjeneralmajor Bashkim Jasharin komandant të ri të Forcës ...

Thaçi Gradon në Gjeneralmajor Njërin nga Jasharët

Presidenti Hashim Thaçi në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së gradoi me gradën gjeneralmajor Bashkim Jasharin, njërin nga anëtarët e familjes Jashari ...