Postet nga: bashkim jashari

Situata e sigurisë në vend, Kurti dhe Mehaj takojnë komandantin e FSK-së

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, dhe ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, kanë takuar komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjeneralmajor Bashkim Jashari.

Osmani e Kurti takojnë drejtuesit e institucioneve të sigurisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani së bashku më Kryeministrin Albin Kurti kanë pritur në takim drejtuesit e institucioneve të sigurisë.

Bekimi Jashari i shkon në kazermë komandantit Bashkim Jashari

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka shkuar në vizitë, në Kazermën “Adem Jashari” tek kushëriri i tij, komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari.

Bashkim Jashari gradohet në Gjenerallejtënant

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një ceremonie të veçantë ka graduar sot Gjeneralmajor Bashkim Jasharin në gradën Gjenerallejtënant.

Presidentja Osmani nesër gradon Bashkim Jasharin me gradën gjenerallejtënant

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, duke u mbështetur në kompetencat e saj kushtetuese dhe ligjore, pritet që nesër me një ceremoni të veçantë ta gradojë gjeneralmajorin Bashkim ...

Gjeneralmajor Jashari dekoron me medalje majorin amerikan Halbur

Komandanti i FSK-së, gjeneralmajor Bashkim Jashari, e ka dekoruar me medaljen për “Shërbim Vetëmohues“, oficerin për Bashkëpunim Ndërkombëtar në Ambasadën e SHBA-së ...

Ekipi Këshillues dhe Ndërlidhës i NATO-s do të vazhdojë angazhimin për avancimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, së bashku me Komandantin e FSK-së, gjeneral major Bashkim Jasharin, gjatë ditës kanë pritur në takim drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhë...

Bashkim Jashari sot pranon detyrën në krye të FSK-së, pa ceremoni për shkak të protokollit

Bashkim Jashari sot pritet që ta pranoj detyrën e re atë të Komandantit të Forcave të Sigurisë së Kosovës.