Postet nga: Bashkësia Islame e Kosovës

Vendimi i BIK-ut: Në të gjitha xhamitë të premten lutje për viktimat e Zelandës së Re

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka marrë vendim që të premten në të gjitha xhamitë e Kosovës të bëhen lutje për të vrarët në ...

BIK-u zotohet se nuk do përsëriten rastet e kushtëzimeve të pagesave nga familjet me asistencë sociale

Sadriu: Nëse një familje jo skamnore nuk e paguan anëtarësinë, mund të ndodhë që mos t’i kryhen shërbimet

BIK-u nuk i suspendon hoxhallarët e akuzuar për dëmtimin e varreve

Prokuroria Themelore në Pejë, ka ngritur aktakuzë për dëmtim të varreve ndaj Musli Arifajt, kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame në Pejë dhe Fuad Hoxhajt, sekretar ...

Sot votohet për të parin e BIK-ut, në garë vetëm dy kandidatë

Në Bashkësinë Islame të Kosovës sot do të mbahet votimi për zgjedhjen e kryetarit të këtij institucioni fetar.

Nesër zgjedhjet për kreun e BIK, Naim Tërnavës i del një rival

Në Bashkësinë Islame të Kosovës neswr do tw mbahet votimi pwr zgjedhjen e kryetarit tw kwtij institucioni fetar.

Bajgora: Të ushqesh ndjenja urrejtjeje ndaj një grupi njerëzish, nuk është islame

Mungesa e ligjit që do ta definonte statusin juridik të bashkësive fetare në Kosovë, mund të sjellë sfida të rrezikshme për të gjitha ato, përfshirë edhe Bashkë...

Vetëvendosje shtron iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame

Lëvizja Vetëvendosje ka shtruar iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës.

Apeli i BIK për Therjen e Kurbanëve

Bashkësia Islame e Kosovës me anë të një njoftimi për media bën apel tek besimtarët që mos të bien pre e disa individëve në ...