Xhamia në Kaçanik - Foto: KALLXO.com

Bashkësia Islame ndalon faljen e namazeve në xhami (VIDEO)

Bashkësia Islame e Kosovës bëri të ditur se për shkak të gjendjes me coronavirus (COVID-19) është pezulluar namazi i Xhumasë si dhe namazet e tjera ditore me xhemat në xhami.

Përmes një postimi të bërë sot në Facebook bëhen të ditura edhe masat që ka marrë Bashkësia Islame për parandalimin e coronavirusit.

Numri i të prekurve me coronavirus në Kosovë sonte ka shkuar në 21./21Media

I

#Kronikë: Masat e BIK-ut për parandalimin e COVID 19

Publiée par Bashkësia Islame e Kosovës sur Jeudi 19 mars 2020