Postet nga: Bashkësia Islame e Kosovës

Bashkësia Islame e Kosovës pezullon të gjitha aktivitetet fetare në të gjitha xhamitë e vendit

Kryesia e Bashkësisë Islame e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, pas diskutimeve ka marrë disa vendime, në mesin e tyre edhe pezullimin e të gjitha aktiviteteve fetare ...

Ministri Zemaj takohet me kreun e BIK-ut, Naim Tërnavën

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është takuar sot me kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), myftiun Naim Tërnava dhe Kryeimamin, Sabri Bajgora.

Tërnava takohet me Naser Ramadanin dhe Lul Rakën, diskutojnë për hapjen e xhamive

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, gjatë ditës së sotme ka pritur në takim drejtorin e IKShPK-së, Naser Ramadanin dhe mikrobiologun, Lul Raka.

Bashkësia Islame ndalon faljen e namazeve në xhami (VIDEO)

Bashkësia Islame e Kosovës bëri të ditur se për shkak të gjendjes me coronavirus (COVID-19) është pezulluar namazi i Xhumasë si dhe namazet e tjera ditore ...

Bashkësia Islame pezullon faljen e namazeve dhe xhumasë në xhami

Bashkësia Islame e Kosovës gjatë ditë së sotme ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme në të cilët janë marrë vendime dhe disa rekomandime për besimtarët ...

BIK-u tregon kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit

Besimtarët e fesë islame këtë të diele festojnë festën e Kurban Bajramit.

BIK tregon në sa ora falet namazi i Fitër Bajramit

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i Ramazanit përfundon ditën e hënë, më 04 qershor 2019.

Muaji i Ramazanit fillon javën tjetër, BIK-u uron besimtarët myslimanë

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës përmes një komunikate ka njoftuar se në Kosovë se Muaji i Ramazanit fillon me datën 6 maj 2019.