Postet nga: barrikada

Kurti dhe Ristuccia flasin për largimin e barrikadave e lirinë e lëvizjes

Kryeministri Kurti priti në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Angelo Michele Ristuccia.

Nis largimi i barrikadave në Rudarë

Kamionët janë ndezur dhe ka filluar largimi i tyre në Rudarë. Largimi i tyre po bëhet gati tri javë pas vendosjes së tyre.

Pika kufitare 'Merdare' lirohet për qarkullim

Policia e Kosovës ka njoftuar se pika kufitare në Merdare është liruar për qarkullim.

Pritjet në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë

Pritjet për hyrje në Kosovë në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë janë nga 10-20 minuta me kolona të gjata 80-100 metra.

Edhe Zupçi i Zubin Potokut ende i barrikaduar

Barrikadat që janë vendosur në fshatin Zupç të Zubin Potokut nuk janë larguar ende.

barrikada

Barrikada të reja te Lagjja e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut dhe në Zveçan

Brenda natës janë ngritur edhe dy barrikada të teja në veri. Një barrikadë është vendosur në Lagjen e Boshnjakëve, afër shkollës teknike në Mitrovicën e ...

Vendoset barrikadë e re pranë shkollës teknike në veri

 

Krasniqi: Heqja e barrikadave është para së gjithash përgjegjësi e Qeverisë së Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, duke vënë në pikëpyetje rezultatin e saj.