Postet nga: avni zogiani

Zogiani: Marrëveshjet infrastrukturore e forcojnë Serbinë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani, ka deklaruar se pikat për autostradën, hekurudhën dhe linjën ajrore që lidhin Kosovën me Serbinë, në ...

Avni Zogiani: Dëgjimet publike për pëlqimin për ndonjë ndërtim në ambient dhe lejet mjedisore janë formale

Emisioni i sotëm i “Jeta në Kosovë” është duke e trajtuar temën e ndotjes së ambientit.

Zogiani: Kosova funksionon me studim të ujërave të vitit 1983

Emisioni “Jeta në Kosovë” është duke e trajtuar temën e ndotjes së ambientit.

Ministria e Ambientit së shpejti me analizë mbi situatën e hidrocentraleve në Kosovë

Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit së shpejti do të dalë me analizë të detajuar të situatës së hidrocentraleve në Lumbardh të Deçanit.

Kryeministri Kurti emëron Avni Zogianin zëvendësministër të Infrastrukturës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka emëruar Avni Zogianin, zëvendësministër në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, që udhëhiqet nga Lumir Abdixhiku i LDK-së.

Avni Zogiani: Këta janë zyrtarët e LDK-së që sulmojnë koalicionin

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani, që ishte edhe kandidat për deputetë nga kjo parti përmes një postimi në Facebook ka zbuluar emrat e zyrtarëve ...

VV akuzon Qeverinë për favorizim të kompanisë “Dukagjini”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu dhe anëtari i saj, Avni Zogiani, sot përmes një konference për media, kanë bërë të ditur se qeveria ...

VV: Pasuria që i shpëtoi privatizimit, po gllabërohet nga familjarët e pushtetarëve

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një aksion ‘simbolik’ në sheshin ‘Zahir Pajaziti’, në Prishtinë, pranë ndërtesës së kompanisë Vala.