Postet nga: Avdullah Hoti

Hoti i reagon Vuçiqit për hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka reaguar presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me publikimin e këtij të fundit të një fotografie të hartë...

Pse sipas Hotit ‘mini-Schengeni ballkanik’ nuk është në interesin e Kosovës?

Ish- ministri i Financave dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se “mini-Schengeni ballkanik” nuk është në interes të Kosovës dhe të ...

Llogaritë e votave të ish-shefave të kuletës së shtetit

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare, tashmë e kanë siguruar nga një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Hoti: Grupet punuese e kryen punën, tash Albin Kurti e Isa Mustafa duhet ta formalizojnë marrëveshjen

Ka përfunduar para pak minutash takimi i gjashtë i grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për harmonizimin e programit qeverisës të Qeverisë që do ...

Hoti: Me Vetëvendosjen jemi dakorduar vetëm për postin e kryeministrit

Pas certifikimit përfundimtar të zgjedhjeve nacionale të 6 tetorit pritet që qeverinë e re ta formojnë Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

Avdullah Hoti: Qeveria e ardhshme nuk do ta ndërtojë autostradën e Dukagjinit

Qeveria e re, e cila pritet të formohet nga dy partitë më të votuara në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, duket se ...

Avdullah Hoti: Nuk ka zvarritje në arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje me VV

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për deputet, Avdullah Hoti, ka deklaruar se nuk ka zvarritje në arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje në mes ...

Përplasja Avdullah Hoti - Bedri Hamza rreth vendimit për rritje të pagave për kabinetin qeveritar

Ish-ministri i Financave në Qeverinë Mustafa ka replikuar me ish-ministrin Bedri Hamza rreth rritjes së pagave dhe dërgimit të çështjes në Gjykatën Kushtetuese.