Postet nga: Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës

Përfundon protesta e AGK-së, kërkojnë nga gjykata që ta trajtojë rastin në mënyrë të drejtë

Ka përfunduar protesta e ftuar nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovoës në lidhje me pezullimin e certifikatës së biznesit të televizionit Klan Kosova.

AGK u bën thirrje mediave që të dalin nesër në protestë kundër vendimit për Klan Kosovën

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) u ka bërë thirrje gazetarëve, kameramanëve e fotoreporterëve, si dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile, që ...

AGK-ja thërret protestë pas vendimit të MINT-it për Klan Kosovën

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) me mbështetjen e medieve dhe organizatave të shoqërisë civile, të hënën e 31 korrikut do të mbajë protestë në ...

AGK: Sulmohet fizikisht kameramani i mediumit ‘Nacionale’

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka njoftuar se kameramani i mediumit Nacionale, Arbër Latifi, është sulmuar fizikisht sot në afërsi të Spitalit në Gjakovë, nga ...

Pesë minuta në ekran motoja "Demokracia vdes në errësirë!", solidarizimi i disa mediave me Klan Kosovën

Pas vendimit të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) për pezullimin e licencës së televizionit Klan Kosova, disa media në Kosovë janë solidarizuar me kolegë...

AGK: Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës njofton se ekipi i mediumit RTV 21 është ndjekur nga persona të maskuar në Leposaviq.

AGK reagon pas sulmit ndaj ekipit të KOHËS në Zveçan

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) është shprehur se po e përcjell me shqetësim situatën e krijuar në katër komunat veriore nga ku po ...

Në Kosovë strehohet edhe një gazetare afgane

Sot në mëngjes në Kosovë ka mbërritur gazetarja e pestë afgane, Nadia Gulabzada.