Postet nga: Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës

Ish kryetari i AAK-së në Prizren kërcënon stafin e RTV Besa, reagon AGK

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës njofton se stafi i Radio Televizionit Besa në Prizren, është kanosur e kërcënuar gjatë ditës së djeshme nga ish kryetari ...

Sulmohet ekipi i Lajmi.net në Shtime, reagon AGK-ja

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka bërë të ditur se sot është sulmuar fizikisht kameramani i portalit Lajmi.net në Shtime.

AGK dënon fushatën linçuese me pankarta kundër gazetarëve të portalit "Nacionale" në Prizren

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur shqetësim në lidhje me fushatën linçuese kundër portalit online “Nacionale” dhe gazetarëve të saj.

AGK mirëpret vendimin e Gjykatës për rastin e Klan Kosovës

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Komerciale, që ka aprovuar ankesën e televizionit Klan Kosova për shtyrjen e ...

AGK: Deputetët e VV-së kanë bërë presion publik ndaj gazetares së RTK-së që bojkotoi konferencën e ministres Hajdari

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës thotë se disa deputetë të Vetëvendosjes kanë bërë presion publik ndaj gazetares së RTK-së, Edona Podvorica, e cila e ka bojkotuar ...

Përfundon protesta e AGK-së, kërkojnë nga gjykata që ta trajtojë rastin në mënyrë të drejtë

Ka përfunduar protesta e ftuar nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovoës në lidhje me pezullimin e certifikatës së biznesit të televizionit Klan Kosova.

AGK u bën thirrje mediave që të dalin nesër në protestë kundër vendimit për Klan Kosovën

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) u ka bërë thirrje gazetarëve, kameramanëve e fotoreporterëve, si dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile, që ...

AGK-ja thërret protestë pas vendimit të MINT-it për Klan Kosovën

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) me mbështetjen e medieve dhe organizatave të shoqërisë civile, të hënën e 31 korrikut do të mbajë protestë në ...