Postet nga: arianit koci

Rifillon gjykimi për rastin 'Veteranët'

Pas disa dështimeve më në fund janë plotësuar kushtet ligjore për mbajten e seancës së shqyrtimit gjyqësor në rastin e njohur si “Veteranët”, rast ...

A mund të ekstradohet Milan Radoiçiq?

Pronocimet e ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla se do ta kërkojnë ekstradimin e atij që po përshkruhet si udhëheqës i grupit terrorist ...

Gjykimi i ish-inspektorëve të ATK-së dhe menaxherëve të lokaleve të lojërave të fatit, gjyqtari bëhen nervoz nga vonesa e të akuzuarit

Vonesa e njërit prej të akuzuarve për të ardhur në orën e paraparë për fillimin e seancës e ka nervozuar gjyqtarin kryesor, Valon Kurtaj, sa ...

Koci: Një qen gjendet i vrarë me plumb brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës

Avokati Arianit Koci ka postuar një video në rrjetin Facebook ku shihet një qen i vrarë me armë zjarri brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës ‘Hasan Prishtina’, përkatë...

Lirohet kosovari që ishte arrestuar nga autoritetet serbe

Është liruar Abaz Beqiraj, personi i cili para dy ditëve ishte arrestuar nga autoritetet serbe në kufirin Serbi-Hungari.

VIDEO - Momenti kur Bajram Velija dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij

 

Kërkohet dënim me burgim të përjetshëm për të dyshuarin për vrasje të gruas

Prokuroria dhe avokati i palës së dëmtuar, kanë kërkuar burgim të përjetshëm për qytetarin Bajram Velija, i akuzuar për vrasje të bashkëshortes ...

Vrasja e ish-kryeshefit Policisë në kohën e paraluftës, Gjykata vendosi për të akuzuarin - VIDEO