Postet nga: Arben Vishaj

Pas raportimit të KALLXO.com, drejtori i Infektivës në ShSKUK lë pozitën në klinikë private

Agjencia Kundër Korrupsionit ka detyruar drejtorin e Klinikës Infektive në ShSKUK, Arben Vishaj, të lërë pozitën e tij si person i autorizuar në klinikën e ...

Vishaj: Pacientët e vaksinuar po e kalojnë më lehtë Omicronin

Personat që kanë nevojë për trajtim pas infektimit me variantin Omicron kanë një gjendje më të lehtë klinike.

81 pacientë të shtrirë në Klinikën Infektive, tre prej tyre në gjendje të rëndë (VIDEO)

Drejtori i Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Arben Vishaj, ka njoftuar se në 81 pacientë janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive, tre prej ...

Cilët janë shkaktarët e vdekjeve në Kosovë nga COVID-19?

Vonesat e paraqitjes me kohë te mjeku, mosvaksinimi kundër COVID-19 dhe mungesa e stafit shëndetësor në spitalet, sipas epidemiologut, Isuf Dedushaj janë disa prej arsyeve pse po ...

Tollovi në Klinikën Infektive - perde të improvizuara e batanije nëpër ballkone

Pamje të tmerrshme kanë ardhë në adresë të KALLXO.com nga Klinika Infektive brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Të vaksinuarit po i mbijetojnë virusit

Në Kosovë pacientët e vaksinuar me një apo dy doza të vaksinës kundër koronavirusit, të cilët janë infektuar me këtë virus, po tregojnë simptoma më ...

I infektuari nga ethet e minjve një 8 vjeçar, gjendja e tij për momentin është stabile

Një fëmijë tetë vjeçar është duke u trajtuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Ai është infektuar nga ethet e minjve.

Shtim i dukshëm i rasteve me COVID-19

“Sa raste dolën sot? A ka të vdekur“? janë dy nga pyetjet më të shpeshta që dëgjohen çdo ditë për më shumë se një vit e gjysmë, ...