Postet nga: Ahmet Krasniqi

Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të Ahmet Krasniqit

Kuvendi i Kosovës nisi punimet e seancës së sotme me një minutë heshtje për 25 vjetorin e vdekjes së kolonel Ahmet Krasniqit.

Reshjet e shiut shkaktojnë turbullira, reduktime të ujit në disa zona të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se lagjja “Kodra e Trimave” dhe rruga "Ahmet Krasniqi ” në lagjen "Arbëria" do të kenë sot reduktim të furnizimit me ...

Seanca e Kuvendit fillon me një minutë heshtje për Ahmet Krasniqin

Kuvendi i Kosovës e nisi seancën e sotme me një minutë heshtje për 22 vjetorin e vdekjes së Ahmet Krasniqit.

Vjosa Osmani: Tirana ia ka borxh Kosovës zbardhjen e vrasjes së Ahmet Krasniqit

Më rastin e 22-vjetorit të vrasjes së heroit kolonel Ahmet Krasniqi është përuruar shtatorja dhe inaugurimi i sheshit me emrin e tij, në Vushtrri.

Isa Mustafa në 22 vjetorin e vrasjes së Ahmet Krasniqit: Autorët e krimit duhet të dalin para drejtësisë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka përkujtuar kolonelin Ahmet Krasniqi, në 22 vjetorin e vrasjes së tij.

Qeveria ndau rreth 30 mijë euro për rivarrimin e Ahmet Krasniqit dhe Qazim Jakupit

Qeveria ka ndarë 29 mije e 907 euro për mbulimin e shpenzimeve të rivarrimit të heronjve Ahmet Krasniqi dhe Qazim Jakupi.

Mustafa: Drejtësia shqiptare në borxh me kolonel Ahmet Krasniqin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka shkruar në Facebook për rivarrimin e kolonel Ahmet Krasniqit, i cili ishte Ministër i Mbrojtjes në Qeverinë e ...

Medalje presidenciale për Ahmet Krasniqin dhe Qazim Jakupin në ditën e rivarrimit të tyre

Në Akademinë Përkujtimore për 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve, kolonel Ahmet Krasniqi dhe Qazim Jakupi, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë ...