Postet nga: "Kodra e trimave"

Merr fund ‘sundimi’ i Ismet Beqirit në LDK-në e "Kodrës së Trimave"

Pas 21 vite udhëheqjeje të degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në lagjen "Kodra e Trimave", në Prishtinë, Ismet Beqiri, nga sonte ia ka lëshuar vendin një ...

Plagosja në Kodrën e Trimave, Policia jep detaje

Dy persona janë plagosur me armë zjarri mbrëmë rreth orës 19:45 në lagjen “Kodra e Trimave”, në Prishtinë.

Dy të plagosur në “Kodrën e Trimave”, arrestohen dy të dyshuar

Dy persona janë plagosur me armë zjarri sonte rreth orës 19:45 në lagjen "Kodra e Trimave”, në Prishtinë.

Reshjet e shiut shkaktojnë turbullira, reduktime të ujit në disa zona të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se lagjja “Kodra e Trimave” dhe rruga "Ahmet Krasniqi ” në lagjen "Arbëria" do të kenë sot reduktim të furnizimit me ...

Kodra e Trimave dhe rruga e Llapit mbesin pa ujë deri nesër

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” sh.a njofton se konsumatorët e lagjes “Kodra e Trimave” dhe rruga e Llapit do të mbesin pa ujë deri nesër.

Tentuan të vidhnin në një shtëpi në Prishtinë, të dyshuarit gjuajtën me armë zjarri teksa ikën (VIDEO)

Një burrë nga Prishtina ka raportuar në polici se persona të panjohur kanë tentuar të kryejnë vjedhje në shtëpinë e tij.

Si u përmbys rezultati në 'Kodrën e Trimave' në favor të kandidatit të LDK-së, Përparim Rama

Në balotazhin e datës 14 nëntor për zgjedhjet për kryetar të komunës së Prishtinës, në lagjen ‘Kodra e Trimave’ kanë qenë të hapura 3 qendra të ...

Kontributi bamirës i Shoqatës ‘Nënë Tereza’ gjatë viteve 90-ta

Shërbimet humanitare të Shoqatës bamirëse “Nënë Tereza” gjatë viteve 90-ta, kohë kur vendi po përballej me krizë në të gjitha sferat, sipas disa aktivistëve ...