Postet nga: 17 shkurt

Në 12 vjetorin e Pavarësisë lansohet platforma për heronjtë e Kosovës

Në platformën "Trimat.al", e cila është lansuar sot, në 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, mund të kërkohen heronjtë që kanë dhënë jetën pë...

Avdullah Hoti krahason shpenzimet e Mustafës dhe Haradinajt për festën e pavarësisë

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka krahasuar shpenzimet e qeverisë së kaluar më qeverinë e tashme për përvjetorët e Pavarësisë, duke pretenduar se ...

Zyrtare Rita Ora Vjen në Prishtinë

Agjenda zyrtare e festimeve për përvjetorin e 10-të të Pavarësisë së Kosovës fillon nga 15 shkurti deri më 18 shkurt. Janë paraparë që nga dita e parë të ...

Tetë Vjet Shtet në ‘Jeta në Kosovë’

Tetë Vjet Shtet në ‘Jeta në Kosovë’

Emisioni “Jeta në Kosovë” sonte i kushtohet tetëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës dhe ecjes së shtetit që nga shpallja në vitin 2008.

Dita e Festës dhe Protestës

Në ditën kur i mbush 8 vjet shtet, Kosova do të festojë dhe do të protestojë njëkohësisht.

John Kerry Uron Kosovën

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka uruar kosovarët në përvjetorin e tetë të pavarësisë së shtetit

LVV: Policia Ka Shkelur Disa Nene të Ligjit për Policinë

LVV: Policia Ka Shkelur Disa Nene të Ligjit për Policinë

 

Gjykimi për Vjedhje në Përvjetorin e Pavarësisë

Gjykimi për Vjedhje në Përvjetorin e Pavarësisë

Ylli Alushi, Valon Maqani, Kabil Kamerolli dhe Driton Rakeliu akuzohen nga Prokuroria Themelore në Prishtinë se më 17 shkurt 2015 në përvjetorin e shpalljes së pavarësisë së bashku kryen vjedhje ...