array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(38) "https://kallxo.com/komuna/lajm-komuna/"
 }
}

Prizren, dy vëllezërit rrahen mes vete për pronë

Dy vëllezër kanë pësuar lëndime trupore pasi janë rrahur mes vete për shkak të një mosmarrëveshje për një pronë. Rasti ka ndodhur në ...

Skender Musa - drejtuesve të OAK-së: Jeni të dobët, të korruptuar e shumë hakmarrës

Në Kuvendin e Odës së Avokatëve të Kosovës i cili është duke u mbajtur që nga mëngjesi i ditës së sotme, është paraqitur raporti i ...

Kryetari i OAK: 6 minuta pasi e pranova detyrën, Policia më erdhi në zyrë

Në Kuvendin e Rregullt të Odës së Avokatëve që është duke u mbajtur momentalisht, sipas pikave të rendit të ditës, kryetari i Odës Behar Ejupi, paraqiti ...

Kryetari i OAK, pas kërkesës për shkarkim: Nuk jam kryetar i pakicës, jam kryetar i shumicës

Nasuf Hasani, kryetari i Degës Regjionale të Avokatëve të Prishtinës i ka kërkuar kryetarit të Odës së Avokatëve të Kosovës, që të largohet ...

Mitrovicasit protestojnë kundër dhunës seksuale ndaj vajzave e grave

“Kur atij nuk i vije turp për emrin e tij, mos ia mbroj as ti”, “Eduko mos neglizho“, “Jo do të thotë Jo”, “Na s’jena vetëm, na ...

Policia arreston tre persona për vjedhje, falsifikim të parasë dhe vjedhje grabitqare

Policia në Mitrovicë ka njoftuar se ka bërë identifikimin e tre personave të dyshuar për kryerjen e disa veprave penale në zonën e Komunës së Vushtrrisë