Postet nga: Caktimi i paraburgimit

Paraburgim për të dyshuarin i cili sulmoi seksualisht 13 vjeçaren në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka bërë të ditur se ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për të pandehurin Sh.B, nën dyshimet për ...

15 vjeçarja dyshohet se u dhunua seksualisht në Viti

30 ditë paraburgim i është caktuar të pandehurit E. H. Nga ana e Gjykatës Themelore në Gjilan për veprën penale dhunim.

Tragjedia në Prizren: Gruaja u vra pasi kërkoi ndarjen nga burri

Sot është mbajtur seanca dëgjimore pas kërkesës për paraburgimin e të dyshuarit për vrasjen e bashkëshortes së tij në Prizren.

Fillon seanca ndaj të dyshuarit për vrasjen në Prizren

Prokurorja e Prokurorisë së Prizrenit, Ervehe Gashi ka konfirmuar për KALLXO.com se ka kërkuar masën e paraburgimit ndaj të dyshuarin për vrasjen e gruas së ...

Rrahje me shkop mes vëllezërve dhe babait për probleme pronësore

Problemet pronësore ishin arsyeja që një person në Prizren rrahu para tri ditëve babanë dhe vëllanë e tij.

Paraburgim për prizrenasit për rrahjen e fqinjit

Paraburgim për prizrenasit për rrahjen e fqinjit

E. F dhe E. Z do të qëndrojnë në paraburgim deri më 14 korrik, ka bë.rë të ditur Gjykata në Prizren.

Gjykata vendos paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen e Ermal Kamberit

Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka marrë vendimin për caktimin e paraburgimit prej një muaji për të ekstraduarin nga Belgjika, shtetasin kosovar S.I, 39 vjeçar, i cili dyshohet ...

VIDEO - Shoqërimi i grupit të dilerëve të drogës nëpër burgje

Kryeprokurori Shukri Jashari, fitoi betejën para gjyqtarit të procedurës paraprake nga ku kërkoi që gjashtë personat e arrestuar nga ana e policisë por nën drejtimin e ...