array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/gjate/hulumtim/"
 }
}

Ministria e Drejtësisë pritet t`i shpenzojë edhe 225 mijë euro për ekzekutimin e vendimin të arbitrazhit në rastin e ‘Hotel Victory’, Auto Prishtina – Auto Kosova dhe pompat e benzinës ‘Kosova Petrol’

E mbrojti Kosovën në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit në rastin e ish deputetit Bedri Selmani, me kompaninë amerikane “Squire Patton Boggs (US) LLP” në përfaqë...

Mohimi i së drejtës për arsim për shkak të dukjes fizike

Flokët e gjatë deri në supet e tij, u bënë arsye që 5-vjeçari nga Ferizaj të mos mund të ndjekë mësimin në shkollën e qytetit ...

Ish-kandidati i AAK-së për deputet fiton tender nga Komuna e Gjakovës

Fatos Axhemi, ish-kandidat për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të vitit 2019, ka fituar një tender në ...

VIDEO - Historia e fabrikës mbi 10 milionë euro që nuk po hapet

Mbi 10 milionë euro janë investuar në një fabrikë, e cila për disa vite me radhë nuk po arrin të funksionalizohet në Kosovë.

Një test i thjeshtë i syve me Inteligjencë Artificiale mund ta parashikojë me saktësi një sulm fatal në zemër

Sëmundjet e zemrës janë shkaku kryesor i vdekjeve globalisht me rreth 17.9 milionë njerëz që vdesin prej saj çdo vit, sipas Organizatës Botërore të Shëndetë...

Popullsia gjermane në një nivel rekord pas ardhjes së refugjatëve ukrainas

Gjermania ka regjistruar më shumë se 84 milionë njerëz që jetojnë në vend këtë vit mes luftës së Rusisë kundër Ukrainës. Luftërat në ish-Jugosllavi dhe ...