array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

MAShTI nënshkruan marrëveshje me Bankën Gjermane për Zhvillim për arsim profesional

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka nënshkruar sot marrëveshje me Bankën Gjermane për Zhvillim (KfW) për realizimin e projektit “Fondi i Sfidave ...

Ministria cakton kohën e mbajtjes së testit të maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka bërë të ditur se matura shtetërore për këtë vit do të mbahet në javën e parë ...

UDS kërkon zbritje të çmimit të biletave të autobusit në kohë të provimeve

Organizata studentore 'Unioni Demokratik Studentore', përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se kanë bërë kërkesë në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe ...

Peticion online për anulimin e Maturës Shtetërore 2020

Në një peticion të krijuar në formë elektronike para pesë ditësh, disa maturantë po kërkojnë anulimin e testit të maturës për vitin 2020.

Bajrami jep detaje se kur dhe si pritet të mbahet Testi i Maturës

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka deklaruar në KTV se anulimi i Testit të Maturës nuk është opsion i MASHTI-t, pasi konsideron se nuk është as në ...

Shkollat e mesme në Kosovë në mungesë të pedagogëve dhe psikologëve

Adoleshentët në shkollat e mesme në Kosovë nuk po e kanë fatin të konsultohen me pedagogë, këta të fundit mungojnë në shumicën e shkollave, madje disa prej ...