Postet nga: Rron Gjinovci

Rron Gjinovci e konfirmon se është liruar pas shoqërimit nga Policia e Kosovës

Aktivisti Rron Gjinovci e ka konfirmuar se është liruar nga Policia e Kosovës, pasi e kishin shoqëruar për në stacionin policor, nga protesta e aktivistëve e ...

Protesta te Rektorati - Shoqërohet Rron Gjinovci në Polici, lirohet pas pak minutave

Policia e Kosovës ka ndërhyrë në protestën e sotme pranë Rektoratit të Universitetit të Prishtinës.

Pse u anulua konkursi për bordin e Agjencisë se Akreditimit?

Rron Gjinovci nga organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA), në emisionin “Kallxo Përnime”, ka thënë se arsyeja pse ende Këshilli Shtetëror i ...

Pas intervistimit në Polici, flasin aktivistët e ORCA-s Rron Gjinovci dhe Dibran Hoxha

Pas arrestimit dhe intervistimit nga Policia sot pasdite, tëtë dy aktivistëve nga Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA), Rron Gjinovci dhe Dibran Hoxha, ORCA ...

Arrestohen aktivistët e ORCA-s, Rron Gjinovci dhe Dibran Hoxha

Aktivistët e Organizatës për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA), Dibran Hoxha dhe Rron Gjinovci janë arrestuar sot në objektin e Fakultetit Filozofik të UP-së.

Gjinovci: Kryeministri nuk e di pse nuk kemi rrymë, sepse atij iu ka ndezë agregati automatikisht

Në emisionin “Kallxo Përnime”, Rron Gjinovci, aktivist, ka debatuar për shtrenjtimin e energjisë elektrike në Kosovë dhe mungesën e rrymës për orë të tëra ...

KEDS ka kërkuar rritje të çmimit të rrymës për 7 %, Gjinovci paralajmëron protesta

Viktor Buzhala nga KEDS-i ka bërë të ditur në emisionin “Kallxo Përnime” se është bërë kërkesë që rritja e energjisë të bëhet për shtatë ...

Kriza energjetike në Kosovë - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet debati për krizën energjetike në Kosovë.