array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/zgjedhjet/"
 }
}

Valmir Elezi: Për 3 ditë mund të përfundoj i gjithë procesi numërimit të votave të diasporës

Valmir Elezi zëdhënës i KQZ-së pas mbledhjes tha që nuk mund të fillojnë menjëherë më numërimin e votave të diasporës pasi që sipas tij ...

Zbulohen keqpërdorime në numërimin e votave në Dragash

Monitoruesit e KALLXO.com, të cilët janë duke përcjellë procesin e rinumërimit të votave në Dragash, kanë vënë në pah dallime të mëdha që nga ...

PZAP ende pa vendim lidhur me votat e mbetura të diasporës

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, është duke e shqyrtuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të bërë dje në këtë panel për mos numë...

LIVE: Rezultatet e zgjedhjeve

Kosovarët sot votuan për përbërjen e re të Kuvendit të Kosovës nga i cili do të dalë qeveria e ardhshme e Kosovës.

Vjosa Osmani zotohet për rritje të pensioneve dhe krijimin e Fondit Pensional

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, është zotuar se me qeverisjen e saj, barnat për pensionistë do të jenë falas, ndërsa do të ketë reformë në ...

Vuçiqit i dhemb që Lista Serbe u dënua nga ankesa e KALLXO.com

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një prononcim për Radio Televizionin e Serbisë ka reaguar ndaj dënimit prej 30 mijë eurove që Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe ...