Postet nga: zgjidhjeparazgjedhjeve

Përplasja Avdullah Hoti - Bedri Hamza rreth vendimit për rritje të pagave për kabinetin qeveritar

Ish-ministri i Financave në Qeverinë Mustafa ka replikuar me ish-ministrin Bedri Hamza rreth rritjes së pagave dhe dërgimit të çështjes në Gjykatën Kushtetuese.

Bedri Hamza nuk e bëra namin që refuzova pagën

Ish-ministri i Financave, Bedri Hamza ia ka përmendur rritjen e TVSh-së dhe rritjen e akcizave Avdullah Hotit, i cili kishte udhëhequr Ministrinë e Financave në Qeverinë Mustafa në ...

Valdrin Lluka: Privatizimi i Telekomit do ta godasë nepotizmin dhe keqpërdorimin e parasë publike

Valdrin Lluka, ish- ministër i Ekonomisë, ka thënë se prioritet i qeverisë së ardhshme duhet të jetë privatizimi i Telekomit sepse do të godiste nepotizmin dhe keqpërdorimin ...

Krenohet Avdullah Hoti: Rrita punësimin për 11 për qind

Avdullah Hoti, ish- ministër i Financave i ftuar për #debatpernime në serinë e debateve parazgjedhore Zgjidhje para Zgjedhjeve ka deklaruar se shkelësit e ligjit duhet të nxirren ...

Bedri Hamza sfidon taksat e Qeverisë së Isa Mustafës

Bedri Hamza, ish- ministër i Financave, i ftuar për #debatpernime në serinë e debateve parazgjedhore Zgjidhje para Zgjedhjeve ka deklaruar se dikasteri që ai ka udhëhequr ka ...

Sonte: Debati për ekonominë dhe financat e Kosovës

Ish- ministrat që kanë udhëhequr ministritë e Ekonomisë dhe Financave do të përballen në debat për të dhënë përgjigje për shumë tema të ndryshme ...

Ide se si të ndreqet Shëndetësia në Kosovë

Sistemi shëndetësor duhet të disajnohet në atë mënyrë, që të kënaq pacientët me shërbime shëndetësore cilësore.