Postet nga: zgjedhjet 14 shkurt 2021

Kaq donacione deklaroi PDK që i mori për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021

Partia Demokratike e Kosovës, gjatë fushatës së zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës ka deklaruar se ka pranuar donacione me vlerë mbi 76 mijë euro.

KQZ-ja, nesër pritet t'i certifikoj rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valmir Elezi e ka konfirmuar për KALLXO.com se të shtunën më 13 mars pritet që KQZ-ja t'i certifikoj rezultatet ...

KQZ anulon dy vendvotime

Burim Ahmetaj, kryeshef ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), ka rekomanduar që të anulohen dy vendvotime njëra në Vushtrri tjetra në Mitrovicën e Veriut.

Qeveria e re e Kosovës përballë kërkesave për dialogun me Serbinë

Pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare që u mbajtën më 14 shkurt, Qeverisë së ardhshme të Kosovës ende pa u formuar, po i kërkohet rifillimi i procesit të ...

Avdullah Hoti humbi kundrejt LVV-së edhe në fshatin e tij

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar 99 për qind të rezultateve preliminare nga zgjedhjet e mbajtura më 14 shkurt 2021.

Këto janë rezultatet preliminare nga 99% të votave të numëruara

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, ka njoftuar se numërimi i fletëvotimeve në vendvotime ka përfunduar të dielën në mbrëmje.

Në Fushë Kosovë, pritje e madhe për votat me kusht

Në shkollën "Mihal Grameno" në Fushë Kosovë, qytetarët janë ankuar se po ka shumë pritje dhe se nuk po respektohet radha për votuesit me kusht.

LVV dhe PDK sërish përplasje në Skenderaj, një i shoqëruar në Polici

Ekipi i KALLXO.com ka raportuar se sërish ka pasur incident mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike të Kosovës në një vendvotim ku për incidentin ...