Postet nga: VV

VV e LDK Përafrohen, Ftojnë edhe AKR-në

Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë përafruar qëndrimet e tyre në ndërtimin e një platforme qeverisëse ndërsa i bënë thirrje Behgjet ...

Përplasen VV e LDK, Kuvendi Dështon t'ia Ndajë Pronën Ambasadës së Shqipërisë

Asamblistë të LDK-së dhe të Vetëvendosjes janë përplasur në seancën e sotme të KK të Prishtinës, për truallin e Ambasadës së Shqipërisë.

Hoti: S`lëkundemi, PAN-in se mbështesim

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa janë të palëkundur në qëndrimin e tyre për të mos përkrahur koalicionin PAN në formimin e Qeverisë.

Fërkimet VV-Polici në Aksionin për Deharin

Fërkimet VV-Polici në Aksionin për Deharin

Aksioni i sotëm i Lëvizjes “Vetëvendosje” në gjashtëmujorin e vdekjes së Astrit Deharit, nuk kaloi pa fërkime mes aktivistëve dhe policisë.

Opozita i Thotë JO Ftesës së Presidentit

Presidenti Hashim Thaçi ka ftuar për nesër në një takim krerët e partive politike për të diskutuar për reformën zgjedhore. Por, asnjëri ...

PDK-ja: Komuna e Prishtinës Punëson Militantë të VV-së

Zyrtarë të PDK-së në kryeqytet në një konferencë për gazetarë thanë se me qindra militantë të “Vetëvendosjes” janë punësuar në komunën e drejtuar nga Shpend Ahmeti.

AAK Cakton Protestë-LVV e Ftuar

Pas konsultave të njëpasnjëshme që nga anulimi i protestës së kaluar të opozitës e paraparë që të mbahej me 26 mars, Aleanca për Ardhmërinë e ...