Postet nga: Aktivistët

Kelkos heq dorë nga paditë ndaj aktivistëve Shpresa Loshaj dhe Adriatik Gacaferi

Kompania Kelkos Energy ka hequr dorë nga padia ndaj aktivistëve të mjedisit, Shpresa Loshaj dhe Adriatik Gacaferi.

Lirohen aktivistët e PSD-së

Policia e Kosovës i ka liruar aktivistët e Partisë Socialdemokrate (PSD) pas protestës sot në Prishtinë, gjatë konferencës për media të kryetares së Gjykatës ...

Festivali ‘FemArt’, do mbajë edicionin e 9-të

Me moton “F... Sexism" nga 20 deri më 25 shtator 2021, do të mbahet në Prishtinë edicioni i 9-të i Festivalit Ndërkombëtar të Artisteve dhe Aktivisteve, “FemArt”.

Haxhiu: Aktivistit tonë në burg nuk po i jepet ushqimi i caktuar nga mjeku

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka shkruar në Facebook, se aktivistit të këtij subjekti, i cili vazhdon të qëndrojë në paraburgim edhe për dy muaj, nuk ...

Albulena Haxhiu: Sot Dy Seanca të Rëndësishme

Sipas deputetes së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu sot do të mbahen dy seanca jashtëzakonisht të rëndësishme.

Studentët Kërkojnë Lirimin e të Dënuarve për Sulmin në Kuvend

Në Prishtinë te Biblioteka Kombëtare është zhvilluar sot një protestë e një grupi studentësh në të cilën është kërkuar lirimi i katër aktivistëve të ...

LVV-ja Jokomplete në Diskutimin për Aktivistët

Në diskutimet për dënimin e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje nuk po marrin pjesë të gjithë deputetët e kësaj partie.

Tre Aktivistë Tregojnë si u Arrestua Albin Kurti

Tre Aktivistë Tregojnë si u Arrestua Albin Kurti

Tre aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje” dëshmuan për KALLXO.com se si u arrestuan bashkë me ish-liderin Albin Kurti.