Postet nga: vrasja ne Llaushe

Gjykata e Mitrovicës urdhëron ekzaminin psikiatrik për burrin që dyshohet se vrau gruan në Llaushë

Gjykata e Mitrovicës ka urdhëruar ekzaminin psikiatrik ndaj 51-jeçarit që dyshohet se vrau gruan e tij në Llaushë të Skenderajt.

Detaje të reja për vrasjen në Llaushë: Mbrojtja e viktimave u lajmërua 4 orë me vonesë nga Policia pasi u intervistua viktima

Një hulumtim i KALLXO.com zbardhi se si Mbrojtja e Viktimave u njoftua përmes emailit nga Policia për rastin e dhunës në familje ndaj Lirije Qerimajt, e ...

A dështoi zinxhiri institucional ta mbronte nga vrasja Lirije Qerimajn?

Ditë më parë, një grua, nënë e tre fëmijëve, Lirije Qerimaj, u vra ndërsa dorasi dyshohet se është burri i saj Skender Qerimaj, i cili që ...

Iniciohet procedurë disiplinore ndaj prokurores që trajtoi rastin e Lirije Qerimajt

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka njoftuar se pas kërkesës së kryeprokurorit Aleksandër Lumezi, kanë iniciuar procedurën disiplinore ndaj prokurores Stojanka Kasaloviq, lidhur me rastin e viktimë...

Kryeprokurori i Mitrovicës: Do të trajtohen të gjitha lëshimet eventuale të prokurores që trajtoi rastin e Lirije Qerimajt

Kryeprokurori i Prokurorisë së Mitrovicës, Ismet Ujkani, në një bisedë me KALLXO.com ka thënë se shkresat e lëndës të rastit të dhunës në familje ...

Protestë për vrasjen në Llaushë, kërkohet shkarkimi i komandantit të Policisë (FOTO+VIDEO)

Organizata "Gratë Intelektuale të Drenicës" ka protestuar sot në Skenderaj duke kërkuar shkarkimin e komandantit të Policës lidhur me rastin e vrasjes së 48 vjeçares në Llaushë ...

Vrasja në Llaushë të Skenderajt, Kryeprokurori Lumezi kërkon hetime dhe masa disiplinore ndaj prokurores

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka reaguar pas vrasjes së Lirije Qerimajt nga Llausha e Skenderajt dhe për dyshimet për neglizhencën e institucioneve të sigurisë në ...

Vrasja në Llaushë, Policia thotë se djali i viktimës insistoi që nëna të kthehet në shtëpi

Për vrasjen e 48- vjeçare në fshatin Llaushë të Komunës së Skenderajt, e cila dyshohet se u vra nga bashkëshorti i saj mbrëmjen e së ...