Postet nga: ismet ujkani

Plagosja e dy policëve në Skenderaj, arma e sekuestruar është e njërit prej zyrtarëve policorë

Një armë është sekuestruar nga ngjarja e cila ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Skenderaj ku dy zyrtarë policorë morën lëndime, njëri nga ta u ...

Policia njofton departamentin e gabuar të prokurorisë për të shtënat me armë në veri

Mbrëmë në orët e vona ka pasur të shtëna me armë në Zubin Potok, të cilat Policia e Kosovës nuk ka arritur t’i identifikojë në...

Kryeprokurori Mitrovicës për eprorët policor që morën pjesë në takim me Vuçiqin: Do të shikojmë nëse kanë kryer ndonjë vepër penale

Kryeprokurori i Prokurorisë së Mitrovicës, Ismet Ujkani në një bisedë telefonike me KALLXO.com ka thënë se për pesë eprorët e Policisë së Kosovës në ...

Kryeprokurori i Mitrovicës: Do të trajtohen të gjitha lëshimet eventuale të prokurores që trajtoi rastin e Lirije Qerimajt

Kryeprokurori i Prokurorisë së Mitrovicës, Ismet Ujkani, në një bisedë me KALLXO.com ka thënë se shkresat e lëndës të rastit të dhunës në familje ...

Prokuroria në Mitrovicë e liroi të riun që u kap nga Policia me 15 pajisje pa dokumentacion për prodhimin e Bitcoin-ëve

Një 26-vjeçar mbrëmjen e 20 prillit të këtij viti ishte ndaluar nga Policia Kufitare në komunën e Leposaviqit nën dyshimin për kontrabandim me mallra.

Skandal - Të shtënat në Zubin Potok, policia ende nuk ka dalë në vendin e ngjarjes

Policia e Kosovës ende nuk e ka vizituar vendin ku drejtë alpinistëve kosovarë u qëllua me kallashnikov.

Disa kryetar komunash dhe 151 zyrtarë, nën llupën hetuese të Prokurorisë për korrupsion

Kryetar të Komunave dhe zyrtarë të rajonit të Mitrovicës, janë duke u hetuar për vepra korruptive nga prokuroria e Mitrovicës.

Kryeprokurori i Mitrovicës: Jemi duke ndërmarrë veprime pas informacioneve për shpenzim të rrymës për bitcion në veri

Ismet Ujkani, kryeprokurori i ri i Mitrovicës ka thënë se janë duke hetuar shpenzimin e madh të rrymës që po bëhet për prodhimin e monedhë...