Postet nga: vrasja në lipjan

Veturat e personave të përfshirë në incidentin në Hallaq të Lipanit ende nuk janë tërhequr

Një kombi dhe një veturë ende janë në vendin ku ndodhi incidenti i armatosur në hallaq të Lipjanit ndërsa po ekzaminohen nga ana e ekipeve të hetuesisë.

Vrasja në Hallaq të Lipjanit, video e fotografi nga vendi i ngjarjes

Një person ka mbetur i vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri që kanë ndodhur rreth orës 7 të mëngjesit ...

41 vjet e 8 muaj burg për vrasjen e vitit 2012 në Lipjan

Katër persona u dënuan me 41  vjet e 8 muaj burg për vrasjen e rëndë të Ramadan Demirit, në Lipjan në vitin 2012.

Prokuroria: Motivi i vrasjes në kazinon e Lipjanit, grabitja e 2 mijë eurove

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar paraburgimin e të dyshuarit për grabitje në kazinon e Lipjanit, ku si pasojë mbeti i vrarë një person.

Si ndodhi vrasja dhe arrestimi i të dyshuarit në kazino në Lipjan

Mbrëmjen e 20 marsit, brenda një kazinoje në Lipjan mbeti i vrarë një punëtor 36 vjeçar, pasi ishte qëlluar dy herë me armë zjarri.

Prokuroria - I dyshuari për vrasjen në kazino ende nuk është identifikuar

Mbrëmjen e kaluar një person është gjetur i vrarë në një lokal kazinoje në Lipjan.

Rrethanat e vrasjes në Lipjan, dyshohet se pati grabitje

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja rreth rastit të vrasjes që ka ndodhur në Lipjan.

Paraburgim për të Dyshuarin për Vrasjen Afër Lipjanit

Gjykata Themelore e Prishtinës ka miratuar kërkesën e prokurorit që ndaj të dyshuarit Y.Z. të caktohet masa e paraburgimit.