Postet nga: Prokuroria e prishtines

Urdhërohet sekuestrimi i pronës në Veternik të Prishtinës, dyshohet për manipulime

Më një vendim të Gjykatës Themelore të Prishtinës është urdhëruar të sekuestrohet përkohësisht një pronë në Veternik të Prishtinës në sipërfaqe prej afë...

Kërkohet paraburgim për personin që dyshohet se fitoi 500 mijë euro duke mashtruar me kripto valuta

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar masën e paraburgimit ndaj L.G., i cili po dyshohet se ka kryer veprën penale - mashtrim.

Deputetit Hidajet Hyseni i ngritet aktakuzë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Hidajet Hyseni pritet që shumë shpejtë të përballët me drejtësinë pas aktakuzës së ngritur ndaj tij nga Prokuroria e Prishtinë...

Personi që dyshohej se kishte ngacmuar seksualisht të miturën ishte liruar pas 48 orësh

Policia e Kosovës më 16 gusht kishte raportuar se ka arrestuar një person nën dyshimin se e kishte ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur dhe se me urdhër ...

Kërkohet vazhdimi i paraburgimit për 5 të dyshuarit në rastin e dhunimit të 11-vjeçares

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj 5 të dyshuarve në rastin e dhunimit të 11-vjeçares.

Mashtrimi me termine të vizave, aktakuzë ndaj 4 të dyshuarve për përfitim të kundërligjshëm të mbi 660 mijë eurove

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj katër personave, të cilët dyshohet se kanë përfituar në mënyrë të kundërligjshme mbi 667,950 euro, kanë mashtruar më ...

Zbulohet dosja e Prokurorisë – Çka i tha gjyshi Rrahman Jasharajt?

Personi që dyshohet se kishte kanosur kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharajn, ka dal sot para Gjykatës me akuzën ...

Prokuroria e Prishtinës fillon hetimet ndaj ambasadorit Berishaj

Prokuroria e Prishtinës ka filluar hetimet për mosraportim të pasurisë ndaj ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.