Postet nga: vladimir putin

Putin: Konflikti Izrael-Gaza shfaq dështimin e SHBA-së në Lindjen e Mesme

Presidenti rus, Vladimir Putin, tha se konflikti mes Izraelit dhe militantëve palestinezë të Hamasit në Gaza, shfaq “dështimin” e politikës së Uashingtonit në Lindjen e Mesme dhe ...

Analistët: Putini përfitues nga tensionet në Ballkan

Ekspertët të Ballkanit Perëndimor, shprehin shqetësim nga shtimi i fundit i tensioneve mes Serbisë dhe Kosovës, përfitues nga të cilat është Vladimir Putini. Sipas tyre, ...

Kim Jong Un dhe Vladimir Putin premtojnë marrëdhënie më të thella ndërmjet dy vendeve

Lideri koreano-verior Kim Jong Un është takuar me presidentin rus Vladimir Putinin në Rusi gjatë një vizite e cila pritet të rezultojë në një marrëveshje armësh.

Aleanca jo e shenjtë midis Kim Jong-un dhe Putin

Më 27 korrik, ndërsa përkujtonte 70-vjetorin e asaj që Koreja e Veriut e quan në mënyrë të çoroditur 'fitoren' e saj në luftën koreane, Kim Jong-un me ...

Shtëpia e Bardhë thotë se Koreja e Veriut do ta 'paguajë shtrenjtë' nëse i jep armë Rusisë

Shtëpia e Bardhë paralajmëroi më 5 shtator se Koreja e Veriut do ta “paguajë shtrenjtë” nëse e furnizon Rusinë me armatim për luftën e saj në ...

Erdogan takohet me Putinin marrëveshjen e grurit me Ukrainën

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan u takuan të hënën për të biseduar rreth përtërirjes së marrëveshjes së ...

Drithërat e Ukrainës në fokus të takimit Erdogan-Putin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, takohet të hënën me homologun e tij rus, Vladimir Putin, me synim të ringjalljes së marrëveshjes për eksportin e drithë...

SHBA: Putin dhe Kim shkëmbyen letra për furnizimin e Rusisë me municione nga Koreja e V.

Shtëpia e Bardhë tha se ka informacione të reja të inteligjencës që tregojnë se presidenti rus, Vladimir Putin, dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë ...