Postet nga: vladimir putin

Putin e Erdogan bisedojnë për luftën në Siri

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të presë sot në qytetin Zhukovski homologun turk, Recep Tayyip Erdogan.

Putin: Rusia e gatshme të luftojë çdo agresor

Presidenti rus, Vladimir Putin tha se Marina ruse është e gatshme të luftojë “çdo agresor”.

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA.

Trump e Putin diskutojnë për një marrëveshje të re bërthamore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka biseduar për më shumë se një orë përmes telefonit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Putin nënshkruan ligjin që rrit kontrollin qeveritar mbi internetin

Presidenti rus, Vladimir Putin ka kthyer në ligj një masë të re që synon të zgjerojë kontrollin qeveritar në internet.

Zelenskiy – Putinit: Mos humb kohë me ofertën për shtetësi!

Presidenti i zgjedhur i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy i ka thënë Moskës “që të mos humbë kohë, duke tentuar t’i joshë qytetarët ukrainas me pasaporta ruse”, ...

Putin: Dekreti për marrjen e shtetësisë ruse mund të përfshijë të gjithë ukrainasit

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se administrata e tij është duke e shqyrtuar një plan, për të lehtësuar procedurën e marrjes së shtetësisë ruse për ...

Vuçiq dhe Putin takohen në Pekin

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq është takuar sot me homologun e tij rus, Vladimir Putin në Pekin. Siç raportojnë mediat serbe, temë e diskutimit ka qenë Kosova dhe Vuç...