Postet nga: vladimir putin

Kim Jong Un dhe Vladimir Putin premtojnë marrëdhënie më të thella ndërmjet dy vendeve

Lideri koreano-verior Kim Jong Un është takuar me presidentin rus Vladimir Putinin në Rusi gjatë një vizite e cila pritet të rezultojë në një marrëveshje armësh.

Aleanca jo e shenjtë midis Kim Jong-un dhe Putin

Më 27 korrik, ndërsa përkujtonte 70-vjetorin e asaj që Koreja e Veriut e quan në mënyrë të çoroditur 'fitoren' e saj në luftën koreane, Kim Jong-un me ...

Shtëpia e Bardhë thotë se Koreja e Veriut do ta 'paguajë shtrenjtë' nëse i jep armë Rusisë

Shtëpia e Bardhë paralajmëroi më 5 shtator se Koreja e Veriut do ta “paguajë shtrenjtë” nëse e furnizon Rusinë me armatim për luftën e saj në ...

Erdogan takohet me Putinin marrëveshjen e grurit me Ukrainën

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan u takuan të hënën për të biseduar rreth përtërirjes së marrëveshjes së ...

Drithërat e Ukrainës në fokus të takimit Erdogan-Putin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, takohet të hënën me homologun e tij rus, Vladimir Putin, me synim të ringjalljes së marrëveshjes për eksportin e drithë...

SHBA: Putin dhe Kim shkëmbyen letra për furnizimin e Rusisë me municione nga Koreja e V.

Shtëpia e Bardhë tha se ka informacione të reja të inteligjencës që tregojnë se presidenti rus, Vladimir Putin, dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë ...

Zelensky: Ukraina s’ka të bëjë asgjë me vdekjen e supozuar të Prigozhinit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë të enjten se vendi i tij nuk ka “të bëjë asgjë” me vdekjen e supozuar të shefit të Wagnerit, Yevgeny ...

Putini tërthorazi konfirmon vdekjen e Prigozhinit, i shpreh ngushëllime familjes së tij

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në fjalimin e tij të parë që prej rrëzimit vdekjeprurës të një avioni - në të cilin besohet se ishte themeluesi i Wagnerit, ...