Postet nga: Milorad Dodik

Dodik: Kurti të ndalojë së destabilizuari Kosovën dhe Ballkani do të jetë i qetë

Anëtari serb i Presidencës së Bosnjë-Hercegovinës, Milorad Dodik, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duhet të ndalojë së destabilizuari Kosovën në ...

BE-ja paralajmëron Serbinë kundër mohimit të gjenocidit

Në një konferencë për shtyp me kryeministren e Serbisë, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, paralajmëroi se "nuk ka vend në Evropë për ...

Media boshnjake: Dodik pati takim sekret me oficerët e lartë ushtarak

Të mërkurën, oficerët e rangut më të lartë të serbë në Forcat e Armatosura të Bosnje dhe Hercegovinës mbajtën një takim sekret me anëtarin ...

Prokuroria nis procedurë kundër Millorad Dodikut

Zyra e Prokurorit të Bosnje dhe Hercegovinës njoftoi se është hapur një procedurë kundër anëtarit të Presidencës trepalëshe të këtij vendi, Millorad Dodik.

Dodik sërish kërcënon me ndarjen e Republikës Sërpska

Nëse Bashkimi Evropian merr vendim për sanksione kundër Republikës Sërpska, ose për përjashtimin e saj nga programet që i ka këtu, le ...

Prokuroria nis hetimet për origjinën e dhuratës së Dodikut për Lavrovin

Prokurorët boshnjakë thanë të premten se do të hetojnë prejardhjen e dhuratës, të cilën udhëheqësi serb i Bosnjës, Millorad Dodik, i ka bërë ...

Dodik i shkruan letër Trumpit pas votës për shkarkim nga Dhoma e Përfaqësuesve

Milorad Dodik të mërkurën i ka dërguar një letër mbështetjeje Presidentit të SHBA-së Donald Trump, duke e përshëndetur mbrojtjen e tij ndaj vlerave ...