Postet nga: vladimir putin

Fjalimi i Putinit - Rëndësia e asaj që nuk u tha

Në fund, ajo që ra në sy lidhur me fjalimin e presidentit rus, Vladimir Putin, gjatë ceremonive të Ditës së Fitores, ishte ajo që ai nuk e tha.

Vuçiq: Situata e Serbisë ka ndryshuar pas deklaratave të Putinit për Kosovën

Vuçiq: Situata e Serbisë ka ndryshuar pas deklaratave të Putinit për Kosovën

Dy ditë pas takimit në Berlin me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe darkës joformale me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe të ngarkuarin e BE-së për dialogun ...

Izraeli: Putin ka kërkuar falje për pretendimin e Lavrovit se Hitleri ishte pjesërisht hebre

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka kërkuar falje pasi ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka thënë se lideri nazist, Adolf Hitler, ka pasur “gjak hebreu”, ka thë...

Putin: Perëndimi të ndalë furnizimin e Ukrainës me armë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i tha homologut francez, Emmanuel Macron, se Perëndimi duhet të ndalojë furnizimin e Ukrainës me armë.

Putin urdhëron sanksione hakmarrëse kundër Perëndimit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi një dekret për sanksione ekonomike hakmarrëse kundër Perëndimit.

Papa Françesku dëshiron të diskutojë me Putinin për Ukrainën

Papa Françesku ka thënë në një intervistë të publikuar të martën, 3 maj, se ai ka kërkuar të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin në Moskë, pë...

Britania, “ushtarë kibernetikë" rusë po përforcojnë përmbajtjet pro Kremlinit

Sipas një studimi britanik, "ushtarë kibernetikë" rusë kanë nisur një sulm të ri kundër udhëheqësve të huaj, duke vendosur në shënjestër platformat e mediave sociale, ...

Kundërpërgjigje Putinit: Kosova s’është Donbas

Kosova i plotëson kriteret për të qenë shtet i pavarur, ndryshe nga rajonet separatiste të Ukrainës, Donjeck dhe Luhansk, thotë Matthias Hartwig, ekspert i së Drejtës ...