Postet nga: vladimir putin

Putin Nderon Daçiqin me Urdhrin e Miqësisë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nderoi zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, me Urdhrin e Miqësisë, për kontributin ...

Opozitari Navalny në Mesin e Protestuesve të Arrestuar

Dhjetëra njerëz, përfshirë liderin opozitar, Aleksei Navalny, janë arrestuar sot në gjithë Rusinë, derisa ata janë tubuar për mbështetje të thirrjes për bojkot të ...

Putin: Rusia Mbështet Çdo Vendim që Merret në Dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi sot se vendi i tij është i interesuar për stabilitet në rajon dhe se Moska zyrtare do të mbështesë çdo vendim që ...

Putin Nis Fushatën, Synon Edhe një Mandat

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nisur fushatën e tij në kërkim të votës edhe për një tjetër mandat si president i Rusisë.

Kremlini: CIA Ndihmoi në Pengimin e Sulmit Terrorist në St. Petersburg

Kremlini dhe Shtëpia e Bardhë kanë thënë se shërbimet e Inteligjencës amerikane i kanë ndihmuar Rusisë për të penguar planet e një serie sulmesh në ...

Vuçiq: Takimi me Putinin - Shumë i Rëndësishëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se pas dy ditësh në Moskë do të takohet me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe se shpreson se do të ketë ...

Putin: Në Ukrainë Mund të Ndodhë një Masakër si në Srebrenicë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, deklaroi se marrëveshja e Minskut për armëpushim në Ukrainë nuk po funksionon, pasi që autoritetet në Kiev nuk kanë vullnet që të ...

Putin Urdhëron Tërheqjen e Trupave Ruse nga Siria

Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar tërheqjen e pjesshme të trupave ruse nga Siria, gjatë një vizite të zhvilluar sot atje.